TUGISÕPRADE PROGRAMM 7.-12. klassi õpilastele

Programm toimus 13.04.-27.04.2022. a. , mille jooksul toimus tugisõprade paaril olema vähemalt 5 kohtumist: 3 ühiskohtumist ja 2 tugisõprade
paarina, pakkuda sotsialiseerumise võimalust eakaaslastega, et tutvuda kooliväliste
tegevuste võimalustega.

Meie koolist osalesid 8-ndikud Keitlin Pilter ja Killu Lembit ning 9-ndik Marta-Liisa Õun.

Programmi eesmärgiks oli  kokku viia Ukraina sõjapõgenikest 7-11 klassi noored, kes soovivad
tugisõpra või lihtsalt vestluskaaslast, (eelistatult) oma kooli noortega, kes on valmis neile sõbraks
olema. Ukraina noortel on võimalus koolis käia, on öömaja ning on info huvihariduse kohta, kuid
puudub võrgustik nii omaealiste pärnakate kui ukrainlastega.

Osalejate vahetud muljed programmi lõpul:

Programmil oli oma plussid ja miinused. Miinusteks minu jaoks oli see, et need kolmikud( kaks Eesti ja üks Ukraina noor) tehti liiga kähku ja minu enda noorega polnud meil midagi ühist. Pluss pooled on, aga need, et sain kogeda midagi uut ja olen nüüd kogemuse võrra rikkam.

Selle programmi idee oli väga ahvatlev, oli võimalus teha uusi tuvusi inimestega, kellega tavaelus võibolla ei kohtukski. Lõbusat aega sai palju veedetud. Kui peaksin ühe miinuse ütlema valiksingi selle, et ühist keelt oli raske leida, paljud ei osanud ingliskeelt.