Vanalinna kool digiharis lapsevanemaid

Pärnu Vanalinna põhikool korraldas üleeile lastevanematele tunni, milles tutvustati mobiilirakendusi, millega nende lapsed iga päev koolis kokku puutuvad.
Vanemate õppetund oli jagatud kuueks õppetoaks ja igaühes said vanemad digialaseid teadmisi. Tunnis osalenud Erkki Lumisalu, kellel kaks last õpib Vanalinna põhikoolis, jäi õpituga väga rahule.

“Minu telefonis on nüüd viis uut rakendust ja mulle tundub, et mõnda neist annab ka päriselus kasutada,” rääkis Lumisalu. Ta näitas anatoomiarakendust, mille avades saab lihtsa ja kiire kolmemõõtmelise ülevaate inimese ehitusest, tema siseorganitest, luustikust ja närvisüsteemist.
“Mulle kui mälumänguhvilisele pakkus huvi rakendus Kahoot!,” lisas lapsevanem. “See on testide koostamise rakendus.
Õpetaja koostab vastusevariantidega küsimused, millele on nutiseadme abil lihtne vastata.”
Lastevanematele anti võimalus programmeerida robotki, nii et see lõpuks natuke liiguks. “Rakendused on lahedad,” märkis Lumisalu. “Olen rahul, et lapsed sellist õpet saavad. Minulgi oli huvitav, osaleksin sellises ettevõtmises teinekordki. Samal ajal ei tohiks unustada traditsioonilist paberi ja pliiatsi kasutamist, sest kirjutada ja korrutada peab ka oskama.”
Vanalinna põhikooli noorsootöötaja Marje Vaani kinnitusel oli lastevanemate tagasiside väga positiivne ja ettevõtmist paluti korrata.
“Julgen arvata, et sellist lastevanemate õpetusüritust pole koolides enne tehtud,” ütles Vaan. “Vanematel silmad särasid, nad õppisid õhinal ja kiitsid, kui põnev on nende lastel tänapäeval koolis õppida.”

andris.tammela(at)parnupostimees.ee