Vanalinna kool tegi kummarduse emakeelele

Möödunud nädalal tiirlesid Pärnu Vanalinna põhikooli rahva mõtted ja tegemised ümber oma maa keele.
„Kõikides klassides selgitati välja parim etteütluse kirjutaja, Eestimaast ja rahvast vastati Kahooti keskkonnas viktoriini küsimustele,“ kirjeldas kooli emakeeleõpetaja Eve Hirvela. „Veebruarikuus valminud haikudest läksid parimad lendu Jaapani poole ja toredatest koju jäänud töödest kujundasime näituse, koolipere sai valida hääletusel meelepärasemad.“
Põhikooli vanem aste kohtus Tallinna ülikooli dotsendi Linnar Priimäega ja mõtles ilusa eesti keele peale.
Hirvela jutu järgi korraldasid toimekad üheksandikud algklassidele kahel päeval laulumänge. Viiendikele andis jutuvestja Jaak Känd juhtnööre jutulõnga veeretamiseks. Pikapäevarühmas toimusid lugemisminutid.
Emakeelepäeval koostasid üheksandikud PhotoPeachi keskkonnas muusikalisi mõttekaarte eesti keelest. Eesti keele tunni alguses tervitas õpetaja noori Zoobe keskkonnas loodud tööga.
lin

Artikkel Pärnu Postimehes