Vanalinna koolis toimuvad põnevad hetked seoses FILMIMAAILMAGA.

Vanalinna koolis toimuvad põnevad  hetked seoses FILMIMAAILMAGA.

Uuel aastal kooli tulles oli kogu koolipere üllatunud, sest leidis koolis ees tumedates värvides, vanaks ja kulunuks värvitud koridorid. Koolimaja oli korraga 62 aastat vanemaks saanud …  Meie rõõmsast ja  valgusküllasest majast on praeguseks saanud 1952 aasta koolimaja, kus hakatakse filmima Allfilmi ettevõtmisel tõsielufilmi „Mõõkade tants“. Selles filmis mängivad lisaks tuntud näitlejatele suuremaid rolle veel meie kooli õpilased Liisa Koppel ja Elbe Reiter.  Lisaks neile saavad väga paljud meie kooli lapsed osaleda erinevates stseenides. Kõik soovijad said osaleda castingul ja tänaseks on paljud lapsed saanud kutse juba esimestesse proovidesse. Seega filmipõnevust jätkub meie majas kuhjaga.

Filmivõtete valguses korraldame oma koolis ka filminädalad, mille raames tulevad meile oma filmikogemusi jagama Laine Mägi ja Mark Soosaar.

Algklassidele jagas oma filmis osalemise emotsioone ja kogemusi meie kooli 4.a klassi õpilane Liisa Koppel, kes osales terve suve väldanud filmi võtetel „Väikelinna detektiivid ehk Valge daami saladus“. Selle  filmi esilinastusi on huvilised juba  näinud, kellel aga nägemata, ei pea ka muretsema, sest varsti hakkab see seriaalina jooksma televisioonis. Nendele lastele, kes filmi juba näinud meeldis see väga ja lapsed andsid noorele filminäitlejale Liisale juba positiivset tagasisidet.

Liisa rääkis lastele väga põnevaid lugusid võtteplatsidelt, kuidas mõnda kohta  filmiti. Kuidas vette hüppamist imiteeriti kivi vette viskamisega , kuidas filmis paistnud suur loss oli tegelikult ainult väike makett, kuidas võttepäevad olid väga pikad ja ühte kohta pidi filmima mitmeid kordi enne kui sellest filmi jaoks sobiv variant sai.

Aitäh noorele näitlejale vahetute kogemuste jagamise eest , kogu koolile põnevat filminädalate jätku ja peagi algavaid filmivõtteid.

Tänaseid filmielamusi vahendas

Õpetaja Tiiu Maide ja 2.b