Elisa tegi Vanalinna koolile väärt kingi

Andrus Hiiepuu ütles Vanalinna koolile tahvelarvuteid üle andes, et nüüdisaegsed nutiseadmed on võrreldavad Lutsu “Kevade” aegsete tahvli ja krihvliga.
Elisa Eesti ASi juhatuse liige Andrus Hiiepuu andis eile Pärnu Vanalinna põhikoolile üle 30 Samsung GalaxyTab 4 tahvelarvutit.
Vanalinna kool on Eestis ainus üldhariduskool, millele telekommunikatsiooniettevõte seesuguse kingituse on teinud.
Kingituse väärtus küünib üle 9000 euro ja selle soetas Elisa oma heategevusfondi abil. Fondi panustavad Elisa enda töötajad.
Põhjus, miks firma otsustas nimelt Vanalinna kooli peret sponsida, peitub paljuski asjaolus, et kool on üks kaheksast “Digipöörde” projektis osalevast Eesti koolist. See tähendab, et nutiseadmete tarvitamine igas klassis ja tunnis on siin majas täiesti igapäevane nähe.
„Oleme suhelnud mitme Eesti kooliga, kuid see kool jäi meile eriti silma. Seda just sellepärast, et kooli kõikidel õpetajatel on tahe kõikides õppeainetes nutiseadmed aktiivselt kasutusele võtta. Vanalinna koolis mõistetakse, et tahvelarvuti pole pelgalt vahend, millega pöörata paberõpikud e-õpikuteks, vaid sellega annab luua uue õppimise ja õpetamise kvaliteedi,“ põhjendas Hiiepuu.
Pärnu Vanalinna põhikooli direktori Pille Tahkeri ütlust mööda panustas kool suvel korraliku wifi-võrgu väljaehitamisse ja septembris soetati kuus esimest tahvelarvutit. Poolele tuhandele õpilasele on seda mõistagi vähe, ent enamaks ei jagunud raha.
“Nüüd aga on meie õpilaste kasutuses terve klassikomplekti jagu uusi ja kvaliteetseid 4G mobiilse andmeside toega tahvelarvuteid,” rõõmustas Tahker ja lisas, et suure äriettevõtte abikäe ulatamine tavakoolile ei ole kuigi igapäevane nähe.
“Ma hindan kingitust väga kõrgelt,” märkis koolijuht.
Elisa ja kooli ühistegevus ei piirdu tahvelarvutite kinkimisega: üheskoos püütakse aru saada, milleks kõigeks saab õppetöös nutiseadmeid tarvitada.
Lapsed ja pedagoogid katsetavad õpitarkvara, teevad arendusettepanekuid ja jagavad oma mõtteid Elisaga.

Foto: Urmas Luik