21. oktoobril toimus Tallinna reaalkoolis kümnes, juubelihõnguline IKT sügiskonverents, mille märksõna oli tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Tallinna haridusameti, hariduse infotehnoloogia sihtasutuse, eKooli ja Tallinna reaalkooli korraldatavale konverentsile „10 aastat tagasi ja edasi“ kogunesid nii aineõpetajad kui ka digiharidusele kaasaaitajad, jagamaks infotehnoloogia abil õppimise ja õpetamise huvitavamaks muutmise kogemusi.
Konverentsil osalejaid tervitasid Ene Saar (Tallinna reaalkool), Ene Koitla (HITSA), Pille Parikas (eKool) ning Tanel Keres (Tallinna Haridusamet), konverentsi juhatas Rainer Rannala. Avaettekande “ Haridustehnoloogilised võimalused – privileegist õiguseks” pidas Tallinna tehnikaülikooli rector Jaak Aaviksoo.
Iga osaleja pani end kirja huvipakkuvasse töötuppa. Koolijuhtidele olid digitaalsed juhtimis- ja haldamisvõimalused, õpetajatele infotehnoloogiavahendite kasutamise metoodikad ja võimalused, uute vahendite ja õppevaraga tutvumine. Konverentsi praktilistes töötubades tutvustati õpetajatele ja koolijuhtidele põnevaid projekte.
Pärnu õpetajate jaoks oli märgilise tähendusega töötuba “Õppevara ja metoodikad: konkurs “Täna samm, homme teine””, sest seal tutvustati koguni kaht Vanalinna põhikooli õpetajate koostatud konkursitööd: õpetajate ühistööna valminud ja haridustehnoloog Diana Veskimägi kokku pandud „Harjutuste kogu läbivate teemade käsitlemiseks põhikoolis“  ning Mare Hallopi koostatud “Interaktiivset töövihikut V klassile”.
Jälgida sai seitsme digitaalse õppematerjali tutvustust autorite endi esituses.
Töid oli kaua ette valmistatud.  15. aprilliks esitasid  alus- ja üldhariduse õpetajad 2014.–2015. õppeaasta jooksul valminud tööd  HITSA digitaalsete õppematerjalide konkursile. Laekus 23 komplekti, millest hindamiskomisjon valis välja kümme parimat. Autorid said tagasisidet, mille põhjal täiendasid valminud töid ajavahemikul 1. juunist 31. augustini.
Konverentsi toimumise ajaks olid otsused tehtud ja parimad selgitatud.  Hindamiskomisjoni kuulusid Anneli Rumm Eesti ettevõtluskõrgkoolist Mainor, Riin Saadjärv Puhja gümnaasiumist, Helja Kirber Tuglase seltsist ja Varje Tipp Pärnumaa kutsehariduskeskusest. Põnevust säilitati aga päeva lõpuni.
Pärast töötubasid koguneti taas saali, kus Indrek Vaheoja modereerimisel toimus diskussioon “Õppimine ja õpetamine kümne aasta pärast ehk mis ootab ees aastal 2025“, milles osalesid Tanel Keres (Tallinna haridusamet), Ene Saar (Tallinna reaalkool), Tõnu Piibur (Pelgulinna gümnaasium) ja Kristjan Erik Liive (21. kooli õpilane).
Seejärel sai alustada autasustamistseremooniaga: õppematerjalide konkursi “Täna samm, homme teine” 2014/15 finalistide tänamise ja kolme parima töö autori premeerimisega ning konkursi “Digimõte” parimate autasustamisega Tallinna haridusameti poolt.
Rõõmu, millele kohal olnud kõige rohkem said kaasa elada, tegi Pärnu Vanalinna põhikoolile see, et mõlemad (nii õpetajate koostatud läbivate teemade kogu kui interaktiivne V klassi eesti keele töövihik) tunnistati autasu vääriliseks: vastavalt II ja III koht. Võit läks Virtsu kooli Airi Aavikule töö eest „Funktsionaalstiilidest praktiliselt“.
Pidulikul lõpetamisel esines instrumentaaltrio La Phoenix.