Ekskursioonipäeval oli õpilastel nlei ainetundi, mille järel suunduti klasside kaupa asutustega tutvuma. Külastati Pärnu kontserdimaja, muuseumi, linnavalitsust, Rajaleidja keskust, Tallinna lennusadamat. Käidi ka Pärnu kardirajal, Pärnumaa kutsehariduskeskuses ja Koidula gümnaasiumis.
Sai tundma õppida, kuidas mingi toode valmib või missuguseid ülesandeid täidab mõnda ametinimetust kandev inimene. Gümnaasiumis ja kutsehariduskeskuses võis edasiõppimisvõimalustega tutvuda.
Suurt menu kogus koolilaat, kus magusa eest olid hoolt kandnud enamasti algklassiõpilased. Pakuti imearmsaid kaunistatud muffineid, maitsvat kooki ja karamellist Kass Arturit. Mõnele soolase armastajale sobis miniburger. Müügiletilt võis leida ka isevalmistatud ehteid. Mitmekülgsus oli tagatud ja päeva lõpuks olid kõigil kõhud täis ja tuju hea.
Ettevõtlusnädal lõppes loenguga, kus Pärnumaa ettevõtlusest rääkis Sulev Alajõe. Ta kõneles sellest, missugust ametit võiks noor valida, et see nii talle kui riigile kasuks tuleks. Näiteks tõi ta firmade statistilisi andmeid käibe ja eksporditulu kohta. Pärnumaa edukate ettevõtetena nimetas Alajõe tekstiilitööstust Wendre, elektriseadmete tootmise ja müügiga tegelavat Scanfil OÜd ja LED-tulesid valmistavat Oshino Electronics Estonia OÜd.
Kuulsime ka ettevõtetest, mis on Euroopas väga menukad ja teenivad suuri kasumeid. Targemaks said kõik, kes sel loengul kohal olid.
Ettevõtlusnädala võttis kokku Rajaleidja korraldatud karjääriõpetuse tund, kus tutvustati inimtüüpe: sotsiaalne, ettevõtlik, konventsionaalne, loov, praktiline ja intellektuaalne. Teada saanud, mida mingi tüüp endast kujutab, võis ennast ise määratleda, aga kuulata ka kaasõpilase arvamust.
Selle nädala jooksul said Vanalinna kooli õpilased teada palju uut ettevõtluse kohta, nii et edaspidi oskavad  nad sellistel aruteludel kaasa mõelda ja sõna sekka öelda.